Działania edukacyjne w ramach "Programu dla szkół".

• 2022-02-28 11:52:32

Działania edukacyjne stanowią obok udostępniania uczniom owoców, warzyw i produktów mlecznych jeden z głównych elementów Programu dla szkół. Dzięki nim dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne, a także uczą się o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji oraz m. in. jak postępować, aby nie marnować żywności.

Działania edukacyjne w ramach

W ramach „Programu dla szkół” koordynowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa rodzimi producenci regularnie dostarczają dzieciom owoce, warzywa oraz mleko i przetwory mleczne.Program ma za zadanie propagować wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe. Oprócz promowania zdrowej diety i przeciwdziałania nadwadze, celem “Programu dla szkół” jest  również zwiększenie spożycia owoców, warzyw oraz mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania dzięki działaniom towarzyszącym o charakterze edukacyjnym. Programowi towarzyszą działania edukacyjne, które zapoznają dzieci z rolnictwem i propagują zdrową żywność.

Zajęcia dla uczniów klas 1-5 uświadomiły dzieciom, że zdrowa żywność, czyli na przykład: woda mineralna, soki bez dodatku cukrów, napoje bez konserwantów, przetwory mleczne, kanapki na bazie pieczywa pełnoziarnistego, sałatki i owoce są mile widziane w codziennej diecie, natomiast na „liście produktów zakazanych” znajdują się: żywność typu Fast food, słone i słodkie przekąski (chipsy, słone paluszki, prażynki, krakersy, batony), napoje z dodatkiem cukru i słodzików, wody smakowe.